Datos comercio exterior Galicia Agosto 2026
SectorDatos
(Millóns de euros)
% Variación anual
ExportImportSaldoExportImportSaldo
Téxtil / Moda747,5287,0460,511,2%-7,5%27,4%
Agroalimentación e Bio403,7524,4-120,71,7%17,9%-152,8%
Automoción340,6253,687,0-8,2%115,0%-65,6%
Productos minerales152,3562,0-409,743,2%60,4%-67,8%
Metalmecánico151,6254,0-102,4-1,1%13,9%-46,7%
Industrias Químicas98,754,744,132,7%40,7%24,0%
Madeira / Forestal72,532,040,6-0,7%11,4%-8,5%
Plásticos / Caucho27,742,5-14,810,6%18,6%-37,2%
Maquinaria23,560,9-37,4-14,0%51,1%-187,9%
TIC15,719,4-3,739,9%38,2%-31,5%
Pedra Natural13,41,711,814,5%-13,9%20,2%
Cementos6,47,7-1,2-6,3%47,6%-172,5%
Aeronáutico5,01,04,0263,2%11,4%721,0%
Naval4,82,82,040,3%560,9%-33,6%
Resto sectores68,834,634,225,4%2,2%62,8%

Fonte: Departamento de Aduanas e Impuestos Especiales. AEAT

Neste enlace de Infoscod podes ampliar o detalle destes datos e acceder a máis contidos. Infoscod é unha iniciativa colaborativa que funciona como un agregador de datos provintes de fontes estatísticas oficiais i é a plataforma empregada polo Igape para consultar datos de carácter socioeconómico.