IgapeXacobeo 21-22Economía e Industria
Datos comercio exterior Galicia Novembro 2021
SectorDatos
(Millóns de euros)
% Variación anual
ExportImportSaldoExportImportSaldo
Automoción696,8482,4214,4-26,0%6,3%-56,0%
Téxtil / Moda573,0215,1357,972,0%34,9%106,0%
Agroalimentación e Bio325,6415,5-89,923,7%22,1%-16,6%
Metalmecánico228,7285,0-56,342,7%29,5%5,8%
Productos minerales207,5295,1-87,5184,3%132,8%-63,0%
Madeira / Forestal104,645,858,826,9%-3,5%68,2%
Industrias Químicas103,161,741,450,4%43,8%61,5%
Resto sectores76,529,547,080,0%18,0%168,4%
Maquinaria37,557,7-20,234,8%-37,8%68,9%
Plásticos / Caucho32,546,6-14,1-1,0%39,3%-2.055,2%
Naval31,35,325,9-1,8%318,6%-15,1%
Pedra Natural27,42,125,32,8%16,6%1,8%
Cementos11,65,75,91,5%112,8%-32,9%
TIC7,316,4-9,11,6%24,8%-52,8%
Aeronáutico0,60,10,511,0%314,2%-1,8%

Fonte: Departamento de Aduanas e Impuestos Especiales. AEAT

Neste enlace de Infoscod podes ampliar o detalle destes datos e acceder a máis contidos. Infoscod é unha iniciativa colaborativa que funciona como un agregador de datos provintes de fontes estatísticas oficiais i é a plataforma empregada polo Igape para consultar datos de carácter socioeconómico.