Igape
Datos comercio exterior Galicia Xaneiro 2024
SectorDatos
(Millóns de euros)
% Variación anual
ExportImportSaldoExportImportSaldo
Automoción701,4151,7549,736,2%-11,3%59,8%
Téxtil / Moda538,4261,7276,75,8%0,8%11,0%
Agroalimentación e Bio312,8564,9-252,1-4,3%1,6%-10,2%
Metalmecánico165,7249,8-84,1-14,3%15,8%-277,9%
Productos minerales141,3320,3-179,0-28,5%-4,2%-31,1%
Madeira / Forestal89,931,858,1-6,7%-18,2%1,1%
Industrias Químicas79,638,840,8-6,9%-32,8%46,9%
Plásticos / Caucho37,741,7-4,029,5%-1,6%69,7%
Pedra Natural26,71,924,812,7%9,1%13,0%
Maquinaria26,660,4-33,7-15,9%-40,8%52,0%
TIC10,617,0-6,481,7%85,2%-91,3%
Cementos7,34,72,6-38,0%-32,7%-45,7%
Naval3,51,32,2-62,5%-37,9%-69,7%
Aeronáutico1,30,50,817,7%672,0%-23,3%
Resto sectores174,241,1133,191,4%14,1%142,1%

Fonte: Departamento de Aduanas e Impuestos Especiales. AEAT

Neste enlace de Infoscod podes ampliar o detalle destes datos e acceder a máis contidos. Infoscod é unha iniciativa colaborativa que funciona como un agregador de datos provintes de fontes estatísticas oficiais i é a plataforma empregada polo Igape para consultar datos de carácter socioeconómico.